מהי התופעה של אוזניים בולטות אצל תינוקות ואיך מתמודדים איתה?

בשעה טובה נולדו לכם תינוק או תינוקת חדים שהצטרפו למשפחה. השמחה היא כמובן רבה עד מאד, אבל כבר בגיל צעיר מאד, אתם שמים לב שיש משהו אחד אצל התינוק שבולט מאז - ואלו האוזניים שלו. מאחר שברור לכם כבר מעכשיו שהאוזניים אינן פרופורציונליות לגודל הפרצוף שלו, אתם כמובן חוששים שהדבר ילווה אותו למשך כל ימי חייו, ועלול לגרום לו להיות שונה וחריג, ועקב כך לגרום לו לקשיים שונים. לעתים מדבור גם על תוספות של עור עודף באזור האפרכסת, מה שיוצר מראה מעט מוזר. אין ספק שהתופעה של אוזניים בולטות אצל תינוקות מעוררת לא מעט דאגות אצל ההורים, בוודאי אם זה התינוק הראשון, וחשוב לקבל את כל המידע על תופעה זו, ולהבין איך מתמודדים איתה.

אוזניים בולטות מהרגע הראשון


בשעה טובה נולדו לכם תינוק או תינוקת חדים שהצטרפו למשפחה. השמחה היא כמובן רבה עד מאד, אבל כבר בגיל צעיר מאד, אתם שמים לב שיש משהו אחד אצל התינוק שבולט מאז - ואלו האוזניים שלו. מאחר שברור לכם כבר מעכשיו שהאוזניים אינן פרופורציונליות לגודל הפרצוף שלו, אתם כמובן חוששים שהדבר ילווה אותו למשך כל ימי חייו, ועלול לגרום לו להיות שונה וחריג, ועקב כך לגרום לו לקשיים שונים. לעתים מדבור גם על תוספות של עור עודף באזור האפרכסת, מה שיוצר מראה מעט מוזר. אין ספק שהתופעה של אוזניים בולטות אצל תינוקות מעוררת לא מעט דאגות אצל ההורים, בוודאי אם זה התינוק הראשון, וחשוב לקבל את כל המידע על תופעה זו, ולהבין איך מתמודדים איתה

כל המידע שצריך אודות הדבקת אוזניים לתינוקות


•זה לא מסוכן - נתחיל בחדשות המרגיעות - התופעה של אוזניים בולטות אצל תינוקות איננה מסוכנת מבחינה בריאותית ברוב המכריע של המקרים. היא נגמרת לעתים פשוט בשל תורשה, או בשל שכיבה של התינוק על האוזן בשבועות הראשונים, או תופעות שהתרחשו בזמן ההיריון כמו הצטברות של עודף סחוס באוזן. כך או כך, אף אחת מהסיבות הללו לא אמורה לגרום לבעיה מהבחינה הבריאותית. הדבר לא כואב לתינוק ולא אמור להשפיע על השמיעה שלו בשום צורה. מדובר על עניין אסתטי בלבד, שהסכנה היחידה שלו היא מבחינה חברתית - שבתור ילד הוא יחוש חריג ושונה, והדבר עלול לגרום לקשיים פסיכולוגיים.


•טיפול אצל תינוקות - כשמדובר על אוזניים בולטות אצל תינוקות, חשוב להבין שאפשר לטפל בתופעה זו כשהתינוקות הם קטנים במיוחד. עד לגיל של שישה שבועות, הסחוס שנמצא בתוך האוזניים של התינוק עדיין לא התקשה לחלוטין. מדוע זה חשוב? משום שכך אפשר לטפל בתופעה האוזניים הבולטות באמצעות הצמדה עם חומר דביק לאוזני התינוק בלי שהדבר יפריע או יכאיב לו. כך, האוזניים יתעצבו מחדש ויקבלו צורה פחות בולטת. שימו לב שאחרי גיל שישה שבועות - אין אפשרות לטיפול הזה, והפתרון הבא יהיה לעבור ניתוח הצמדת אוזניים רק לאחר מספר שנים.


•מתי לבצע בהמשך? - אם מדובר על תופעה של אוזניים בולטות אצל תינוקות שהחלטתם לא לטפל בה כעת אלא לדחות בעוד כמה שנים, כדאי בכל מקרה לחכות עד שהילד יהיה בן חמש לפחות. חשוב מאד שבמקרים הללו, הילד שלכם גם יבקש לעבור את הטיפול. כלומר - אם אתם שמים לב שהילד לא נחשב לרגיל או שונה והדבר כלל לא משפיע עליו, אין שום צורך בניתוח. רק אם הדבר באמת מקשה עליו - אפשר בהחלט לשקול את הניתוח ,בעיקר לקראת מעבר למסגרת חדשה (בית ספר וכיו"ב).

כל הטיפולים אצל ד"ר רדרמן


מתבלטים האם התינוק שלכם צריך לעבור טיפול? רוצים לדעת מה יהיו ההשלכות? פנו עוד היום למרפאה של ד"ר דרדמן - והצוות במרפאה ישמח לייעץ לכם ולהסביר לכם את המצב, ולהמליץ על הטיפול המתאים