ד"ר דוד רדרמן מומחה לניתוחים פלסטיים בע"מ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
phone number
 
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
03-6020022
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

הזרקת בוטוקס בהריון - האם זה בטוח?

 
לא סוד הוא, שרוב ה"קליינטים" של טיפולי הזרקת בוטוקס הם נשים, חלקן הגדול נמצאות עדיין בגיל הפוריות שלהן, ומעוניינות להרות ולהביא לעולם ילדים. מכיוון שכך הוא, אין פלא שאחת השאלות שנשאל כמעט כל רופא שמתמחה בתחום, היא האם הזרקת בוטוקס בהריון היא בטוחה.
 

התשובה לשאלה – לא חד משמעית

 
התשובה לשאלה אם אפשר לבצע הזרקת בוטוקס בהריון היא לא חד משמעית. יהיו רופאים שיגידו שהיא אסורה לחלוטין, ויהיו כאלה שיגידו שאין מחקרים שמוכיחים שהבוטוקס פוגע בעובר, אבל סביר להניח שגם הם ימליצו לכל אישה את שלוש ההמלצות הבאות:

  • אישה שמתכננת היריון – לא לבצע הזרקה של בוטוקס חצי שנה לפני הכניסה להיריון.


ההמלצות הללו הן ההמלצות הגורפות, משום שהשפעתו של הבוטוקס על העובר עדיין לא נחקרה עד תום, וההעדפה היא להימנע מסיכונים מיותרים. אחרי הכול – מדובר ברעלן, שאמנם מוזרק אל מתחת לעור ושלא בטוח בכלל שמגיע למערכת הדם, אבל אם בכל זאת יגיע בדרך כלשהי לעובר – אין לדעת באיזה אופן ישפיע עליו.

מכיוון שמדובר בטיפולים קוסמטיים לחלוטין ולא בטיפולים מצילי חיים, הרי שההמלצה הגורפת היא להמתין ולא לבצע טיפולי בוטוקס בהיריון. מי שביצעה טיפולים לפני ההיריון תוכל להתנחם מעט בעובדה, שיכול להיות שההיריון עצמו יעשה דווקא טוב לקמטים ויהווה סוג של בוטוקס טבעי מבלי להזריק את הרעלן אל מתחת לעור הפנים.
 

מה אם עשיתי בוטוקס ואז גיליתי שאני בהיריון?

 
רוב הסיכויים שהכול בסדר. כמו שנכתב מעלה, לא הוכח שהבוטוקס מגיע בכלל לזרם הדם, וגם אם הוא מגיע – סביר להניח שהכמות כל כך מזערית, שהיא לא תגרום נזק לעובר. כמובן שחשוב יהיה להיות כל הזמן עם היד על הדופק ולעשות את כל הבדיקות כדי לוודא שהכול בסדר, אבל סביר להניח שלבוטוקס עצמו לא תהיה כל השפעה לרעה.
 

מה לגבי הזרקת בוטוקס בהנקה?

 
בתקופת ההנקה, כמו גם בתקופת ההיריון, ההמלצה הגורפת היא לא לבצע טיפולי בוטוקס. אמנם, כאמור, סביר להניח שהבוטוקס מגיע לחלב בכמויות מזעריות – אם בכלל, אבל כשמדובר בבריאות התינוק עדיף לא לקחת סיכון, קטן ככל שיהיה.
 

מתלבטת? אנחנו כאן בשבילך

 
אם את נמצאת בגיל הפוריות ומעוניינת לעשות טיפולי בוטוקס שישתלבו עם רצונך להיכנס להיריון, ואת לא בדיוק יודעת מהו הזמן הנכון להתחיל – אנחנו כאן בשבילך.

הצוות הרפואי והמקצועי של מרפאת ד"ר רדרמן ישמח להקשיב לך ולסייע לך לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר למצבך.
 
לקבלת מידע נוסף אודות הזרקת בוטוקס בהריון ולקביעת פגישת ייעוץ
חייגי עכשיו 03-6020022 ונשמח לעמוד לשירותך.