ד"ר דוד רדרמן מומחה לניתוחים פלסטיים בע"מ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
phone number
 
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
03-6020022
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מהו ניתוח עפעפיים תחתונים?

 
במהלך שנות החיים שלנו מתפתחות תופעות שונות בגופנו, חלקן פוגעות במראה שלנו, ויוצרות לנו מראה מבוגר שלא שמחנו לנכס לעצמנו... כיום, בעידן בו יש למראה החיצוני כל כך הרבה חשיבות, וכולנו אוהבים להישאר צעירים ויפים גם אם מלאו לנו שישים ושבעים – רותמים את הקידמה הטכנולוגית ואת הידע הרפואי שהצטבר, ומציעים פתרונות אסתטיים להעלמת תופעות בלתי מחמיאות ולכן גם לא רצויות. אחד הטיפולים שמתאימים לכל התאור שלעיל הוא ניתוח עפעפיים תחתונים.
 

על היווצרות 'שקיות' מתחת לעיניים

 
במהלך השנים נוצרות בליטות תת עוריות של שומן באזור העפעפיים התחתונות. הבליטות הללו מוכרות בשם 'שקיות' והן בהחלט גורמות לפנים להראות מבוגרות יותר. הגורם לתופעה זה הגיל. רקמות החיבור וגם השרירים באזור העפעפיים הולכים ונחלשים, דבר שמאפשר לשומן שאמור להיות בעומק ארובת העין, לבלוט החוצה מתחת לשכבת העור. ואם בכך לא די, נוצר מתחת לשקית השומן שקע – מרזב הדמעות. דבר שמבליט במידה רבה את השקית ואת התבגרות מבנה הפנים. אך לא רק מבוגרים מכירים את התופעה - אמנם התהליך מוגדר כמאפיין את שלבי ההזדקנות. אך יש גם צעירים שנוטים לפתח את השקיות הללו. הנתונים מצביעים על כך שהנטייה הזו הינה משפחתית.
 

כיצד ניתן למנוע היווצרות שקיות?

 
 • יש בעולם הקוסמטיקה והטיפוח קרמים ומוצרים אחרים שעל פי ההגדרה שלהם הם נועדו לשמור על מבנה העין ועל העור סביב. אך בפועל הם לרוב לא מצליחים למנוע היווצרות של שקיות. מה שמביא לכך שרבים פונים לטיפול אסתטי אשר מטרתו להעלים את השקיות. יש שתי דרכים עיקריות עבור השגת המטרה הזו:
 • 1. ניתוח עפעפיים תחתונים.2. הזרקת חומר מילוי לשקעים אשר נוצרו מתחת לשקית.
 •  

  הסבר על הטיפולים

   
  1. את הניתוח מבצעים באמצעות חתך סמוי בלחמית – החלק הפנימי של העפעף. בעזרת מחט חשמלית מסירים את שקית השומן. שיטת טיפול זו מתאימה לרוב לצעירים שאין להם שכבות שומן עודפות. במידה ומדובר על פנים מבוגרות יותר, קמטים ועור מיותר, הטיפול יתבצע בטכניקה אחרת. וזאת בחתך שיוצרים מתחת לקו הריסים, משם מסירים עודפי שומן ועור ומותחים את השרירים ואת הרקמות.

  2. הזרקות חומר מילוי לרוב תתאים לאנשים צעירים שיש להם שקיות לא גדולות, וגם השקע מתחת אינו עמוק. הטיפול יתמקד בהזרקת חומר מילוי לשקע אשר מתחת לשקית, פעולה שמטשטשת את השקית.
   

  האם ניתוח עפעפיים תחתונים יועיל לי?

   
  במידה ואתם מגלים את השקיות הלא מחמיאות הללו מתחת לעיניים, ואתם ממש מתכוונים להישאר צעירים עוד זמן רב, חשוב לכם להכיר את הטיפולים המוצעים ואת הגורמים המתאימים שיכולים להציע לכם טיפול משביע רצון. כך אתם מבטיחים לעצמכם עוד שנים של פנים צעירות ויפות יותר. הניתוח נחשב לבטוח והוא מתבצע בהרדמה מקומית, והתוצאות שלו נהדרות.