ד"ר דוד רדרמן מומחה לניתוחים פלסטיים בע"מ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
phone number
 
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
03-6020022
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ניתוח סנטר כפול

 
 
 
ניתוח סנטר כפול
 
 
 
"סנטר כפול" – אותו מראה של "שני סנטרים", נוצר בדרך כלל כתוצאה מעודפי שומן. רקמת הסנטר מהודקת בצורה מלאה לעצם הסנטר, וכאשר מצטברים שם עודפי שומן – הם בולטים החוצה ויוצרים אשליה של שני סנטרים. למרות זאת, אפשר לראות סנטר כפול גם אצל אנשים רזים שיש להם נטייה גנטית לכך. אם מעוניינים להחזיר את המצב לקדמותו, אפשר בהחלט לעשות זאת באמצעות ניתוח סנטר כפול.
 
 
 
 

תהליך ניתוח סנטר כפול

 
מדובר בניתוח שנחשב פשוט יחסית לניתוחים קוסמטיים אחרים, שכן הוא מבוסס על שאיבה של השומן מאזור הסנטר. השאיבה יכולה להתבצע בהרדמה מקומית עם טשטוש או בהרדמה כללית – על פי בחירת המנותח. משך הניתוח הוא כחצי שעה בלבד.

לפני הניתוח הרופא המנתח מסמן את השטחים בהם תתבצע השאיבה, ומנפח את אזור הסנטר באמצעות תמיסה המכילה מי מלח סטריליים, חומרי אלחוש וחומרים שמטרתם לכווץ את כלי הדם. מטרתה של תמיסה זו היא להכין את האזור בצורה טובה לשאיבה עצמה ולהפחית את הסיכון לדימום מוגבר. התמיסה מוחדרת לאזור הסנטר דרך שני חתכים קטנים משני הצדדים של הסנטר, שדרכם גם תתבצע השאיבה עצמה. השאיבה מתבצעת על ידי צינורית אחרת, וכל חתך נסגר בתפר בודד שנושר לבד אחרי כשבועיים.
 

מה קורה לאחר ניתוח סנטר כפול?

 
לאחר הניתוח על המטופל לחבוש מחוך לחץ מיוחד שלוחץ על אזור הסנטר. לבישת המחוך נועדה למנוע נפיחות. את המחוך יש ללבוש במשך כשבועיים.

הכאבים שלאחר הניתוח הם בדרך כלל קלים נסבלים בהחלט, אולם מי שקשה לו לסבול אותם יוכל להתגבר עליהם בקלות באמצעות נטילת משככי כאבים סטנדרטיים. בנוסף לכאבים, במקום יכולים להיות שטפי דם ובצקות, כמו גם שינויים בתחושה. כל אלה תופעות נורמליות לחלוטין, והן צפויות לעבור לאחר מספר ימים עד שבוע.

הסיבוכים של ניתוח סנטר כפול, כגון שטפי דם או ירידה בתחושה באזור המנותח הם נדירים ביותר וכמעט לא מתרחשים.
 

תוצאות סופיות של ניתוח סנטר כפול

 
התוצאות הסופיות של הניתוח ייראו רק לאחר חודש, עם ריפוין המלא של הרקמות.
 
לקבלת מידע נוסף ולקביעת פגישת ייעוץ בנושא ניתוח סנטר כפול חייגו עכשיו 03-6020022 והצוות המקצועי של מרפאת ד"ר רדרמן ישמח לעמוד לשירותכם.