ד"ר דוד רדרמן מומחה לניתוחים פלסטיים בע"מ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
phone number
 
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
03-6020022
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מתיחת בטן אחרי לידה

 
 
מתיחת בטן אחרי לידה
 
 
 
תקופת הלידה טומנת בחובה שינויים גופניים רבים שאת חלקם קשה לעתים רבות להחזיר לקדמותם. כמובן שעניין המשקל מהווה חלק בלתי נפרד מכך, אך גם כאשר כבר חוזרים למשקל גוף תקין לאחר לידה או לידות, פעמים רבות העור הנותר בבטן נראה רפוי ותלוי, דבר שמשפיע לרעה על דימויה וביטחונה העצמי של האישה שחשה פחות אסתטית ומושכת. ניתוח מתיחת בטן לאחר לידה עשוי לעשות את כל ההבדל בין אותה בטן רפויה ונפולה לבין בטן מתוחה וחלקה שנראית יפה ואסתטית. כיצד התהליך מתבצע ומהם העיקרי התהליך? המשיכו לקרוא.
 
 
 
 

תזמון ביצוע הניתוח

 
ניתוח מתיחת בטן לאחר לידה יומלץ לכל אישה שסבורה כי תמו הריונותיה או לחלופין, שההריון הבא מבחינתה עתיד להתממש רק בעוד מספר שנים ולא בטווח הזמן הקרוב. באופן תיאורטי ומקובל ניתן לבצע את ההליך לאחר כל לידה ובלבד שעוברים מספר חודשים לאחריה שבסופם האישה מתקרבת למשקל גוף תקין או הגיעה אליו. כמובן שהניתוח עצמו לא ישיג בטן שטוחה ומתוחה לחלוטין ללא שיתוף פעולה מלא של האישה, שיכלול שמירה על אורח חיים בריא, תזונה נכונה והגעה למשקל גוף תקין או קרוב לכך.
 

הניתוח ומהלכו

 
ניתוח מתיחת בטן כולל נגיעה במספר רקמות בעת ובעונה אחת – שרירי הבטן, העור ושכבת השומן שמתחת לעור. הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה ובמהלכו מופרדת רקמת העור מהרקמות שתחתיה ונחשפת רקמת השומן והשרירים באמצעות חתך רוחבי וחתך נוסף באזור הטבור. במהלך הניתוח מותחים ומחזירים למקומם את שרירי הבטן הרפויים, מבצעים שאיבת שומן של רקמות השומן העיקשות באזור זה (בטן תחתונה בעיקר) ולאחר מכן מהדקים את העור למקום ומסירים עודפים לא רצויים ממנו. כאשר מדובר במתיחת בטן גדולה יחסית, לעתים רבות יידרש הרופא המטפל ליצור אזור חדש של הטבור שכן המתיחה עצמה תשנה את המיקום של זה המקורי.
 

ההחלמה מהניתוח

 
תהליך ההחלמה לאחר ניתוח מתיחת בטן אינו ארוך, אך הוא כן כולל יומיים-שלושה של כאבים שאותם ניתן להפיג באמצעות נטילת משככי כאבים שכיחים. לאחר פרק זמן זה הפצעים מהניתוח יתחילו להיסגר מעצמם (משתמשים בתפרים נספגים) וניתן יהיה להתקלח ולהתחיל ללכת בחופשיות. לשגרת עבודה ניתן לחזור לאחר פרק זמן של כ-14 יום, אך ישנם מקרים שבהם ניתן לחזור לשגרה כבר לאחר שבוע או פחות, כאשר מבוצע ניתוח "מיני", שבו החתך המבוצע הינו קטן יחסית. יש לקחת בחשבון כי ניתוח זה עשוי לגרום למספר תופעות לוואי שחולפות מעצמן כגון ירידה בתחושה באזור הבטן התחתונה והופעת צלקות. כאמור, הירידה בתחושה תיעלם כלא היתה וגם הצלקות באזור זה מיטשטשות עם הזמן ונעלמות כלא היו.

על מנת שניתוח מתיחת בטן יענה על הדרישות והציפיות של המטופלת, יש לתכנן ולבצע אותו בקפידה. ד"ר דוד רדרמן הינו מנתח פלסטי בכיר בעל ניסיון וותק מקצועי של יותר מ-25 שנה ובמרפאתו תמצאי את כל סוגי הטיפולים שיגרמו לך להרגיש שלמה עם גופך. התהליך מבוצע לאחר אפיון מלא של ציפיותייך ותוך יחס אישי חם ופרטני המתחשב בכל צרכיך.

התקשרי עוד היום לקביעת פגישת ייעוץ בלתי מחייבת ונשמח להעניק לך את כל המידע המלא.

03-6020022 – ממתינים לשיחתך!